8/10/2017

Nad morzem bez morza, czyli Sewan - Perła Armenii

Hej :) Jezioro Sewan nazywane jest morzem Armenii. Co roku przyjeżdża tu mnóstwo Ormian, którzy chcą zrelaksować się nad wodą. Jesteście ciekawi jak wygląda tutejszy kurort?


Ararat to symbol Armenii - góra, która jest obecna w kulturze, sztuce i godle kraju. To tam miała po potopie osiąść biblijna Arka Noego. To nic dziwnego, że w każdym mieście znajdziemy przynajmniej kilka restauracji o tej nazwie :)
Ale wracając do tematu :) Sewan jest największym jeziorem Kaukazu i jednym z najwyżej położonych jezior świata (około 1900 m n.p.m.). Armenia nie ma dostępu do morza, więc tak olbrzymie jezioro stanowi namiastkę morskiego kurortu. Sewan otaczają góry sięgające 3,6 tys. metrów i pięknie odbijające się w tafli wody, co dodaje temu miejscu uroku.
 Dwa inne, ważne w historii Armenii jeziora, Wan i Urmia znajdują się dziś poza granicami kraju.
Podobno nazwa "Sewan" wzięła się stąd, że Ormianie mieli opłakiwać utracone jezioro Wan i dlatego dali mu nazwę Sewan, co znaczy Czarny Wan.


Dzisiaj króciutko :) Chcę Wam jeszcze w najbliższym czasie pokazać kilka ciekawych miejsc z Armenii i zaraz po tym pojedziemy do dalszej Azji. Co Wy na to? :) Buziaki,

Copyright © 2017 Happy life plan