9/22/2016

Welcome to South Korea - Seoul Changdeokgung Palace

Cześć :) Pierwszy post z Korei Południowej to podróż w przeszłość, sześć wieków wstecz. Pokażę Wam Changdeokgung Palace - kompleks królewski, który znajduje się na liście dziedzictwa UNESCO. Zaczynamy od uśmiechu ślicznych Koreanek :)Changdeokgung to jedna z najpiękniejszych koreańskich siedzib królewskich. Pałac został wzniesiony na początku XV wieku. Budowę rozpoczęto w 1405 roku, ukończono w 1412.


Pałac Changdeokgung znajduje się na terenie dużego parku Jongno-gu. Należy do Pięciu Wielkich Pałaców zbudowanych przez królów z dynastii Joseon. Ze względu na swoje położenie na wschód od Pałacu Gyeongbok Changdeokgung jest również określany jako Pałac Wschodni.
Dosłowne znaczenie "Changdeokgung" to "Pałac Kwitnącej Cnoty".


Wokół znajdują się zadbane ogrody, trafiliśmy akurat na wiosenne kolory różu i fioletu, piękne :)Król Sejonga był pierwszym królem dynastii  Joseon który rezydował w tym pałacu.
Changdeokgung, podobnie jak i pozostałe z Pięciu Wielkich Pałaców w Seulu, został mocno uszkodzony w czasie japońskiej okupacji. Tylko jedna trzecia oryginalnej budowli przetrwała do dziś, reszta to rekonstrukcja.

Wnętrza pałacu - dekoracje misternie wycięte w drewnie, kolorowe zdobienia, malowane ornamenty.

Daleko do niego nie mieliśmy... bo niecałe 5 min od naszego noclegu :) Dlatego zwiedzanie Seulu rozpoczęliśmy z tego miejsca. Jesteście ciekawi co jeszcze widzieliśmy? Zapraszam niedługo! :)

Copyright © 2017 Happy life plan