8/08/2016

Fushimi Inari Shrine - spacer tunelem czerwonych torii

Hej :) Dzisiaj pokażę Wam sanktuarium Fushimi Inari Shrine w Kioto, zbudowane na cześć bogów ryżu i sake ;) 

 
Świątynia dedykowana jest bóstwu Inari - stąd nazwa Fushimi Inari. 

Inari jest jednym z najważniejszych szintoistycznych bóstw, które przedstawiane jest zarówno jako istota żeńska jak i męska. Jest patronem ryżu, herbaty, sake, płodności, ale także rolnictwa i przemysłu - to się dopiero nazywa wielozadaniowość ;)


Jest to jedna z najbardziej znanych japońskich świątyń - zapewne kojarzycie te czerwone tori z przewodników po Japonii. Będąc w Kioto koniecznie trzeba ją zobaczyć :)


 
Świątynia ta stoi na stokach Inari-san (góry Inari). 

Wiele małych świątyń wokół góry połączonych jest ścieżkami tysięcy bram tori, które stoją tak blisko siebie, że tworzą piękny czerwony tunel. Warto wspomnieć, że każda z tych bram została ufundowana przez konkretną osobę czy firmę, której imię lub nazwa wyryte są z tyłu bramy - nazwę fundatora uwieczniono po lewej stronie, a po prawej - datę, kiedy postawiono torii.Według japońskich wierzeń lis jest posłannikiem Inari 
- dlatego też w kompleksie można znaleźć wiele kamiennych lisów.   
Przy wejściu oczywiście tłumy zwiedzających, ale przy odrobinie szczęścia i cierpliwości można zrobić zdjęcie bez ludzi :)Wciąż jesteśmy w Kioto, więc widok osób ubranych w kimona już nas nie dziwi :)

  
Po zejściu ze szlaku, żeby dać oczom odpocząć od intensywnej czerwieni ;) - w wielu miejscach można trafić do jakiejś małej kapliczki. Tutaj usiedliśmy sobie na ławce w cieniu i zjedliśmy pyszne sushi bento, które kupiliśmy rano na stacji :)


 
Najedzeni i zadowoleni ruszamy dalej ;)


 
To był intensywny i pełen wrażeń dzień :) żegnamy już Kioto - ale przed nami kolejne piękne miejsca. Do zobaczenia! :)
Copyright © 2017 Happy life plan