5/09/2016

Wycieczka Yurikamome na Odaibe, czyli atrakcje Tokio

Pozdrowienia z... no właśnie, gdzie ja jestem? :)Dzisiaj pokażę Wam Odaibę -  wyspę, która została sztucznie usypana w XIX wieku, w celu poprawienia obronności Tokio. Początkowo znajdowały się tam bazy wojskowe, później port morski. W latach 90tych na Odaibie stworzono wielkie centrum wypoczynkowo-zakupowe z dziesiątkami sklepów, deptakami, punktami widokowymi, muzeum samochodów, a nawet miniaturą Statuy Wolności :)  Wyspa nazwana jest Daiba, ale przedrostek „o” oznacza coś a la „szanowna” i w zasadzie obie nazwy słyszeliśmy równie często.

Na wyspę można się dostać bezzałogowym pociągiem Yurikamome Line - a właściwie Shinkōtsū Yurikamome, czyli linią, którą jeżdżą w pełni zautomatyzowane pociągi
 

 Przed wyjazdem czytałam na blogach, żeby koniecznie usiąść w pierwszym wagoniku, bo widoki będą lepsze - to prawda, polecam. Kolejka jeździ na tyle często, że warto nawet opuścić jedną, żeby poczekać na mniej obłożoną i zmieścić się przy przedniej szybie.
 

„Yurikamome” to nazwa czarnogłowej mewy, która powszechnie występuje w Zatoce Tokijskiej i jest oficjalnym symbolem prefektury.


  Kilka przystanków dalej za statuą wolności znajduje się Toyota Show Case, gdzie można pooglądać najnowsze modele samochodów tej marki.Jest kolorowo i interaktywnie - można wsiadać do środka, korzystać z symulatorów czy przejechać się segwayem  :)


 Jeśli ktoś ma ochotę to po sąsiedzku może skorzystać z kolejnej atrakcji - kolejki podobnej do London Eye - i podziwiać panoramę Tokio z wysokości.
Na dzisiaj to wszystko, ale przez kilka kolejnych postów zostaniemy jeszcze w Tokio :)

Pozdrawiam,
Copyright © 2017 Happy life plan