5/21/2016

Asakusa Kannon Temple, czyli Sensoji nocą

Hej :) Dzisiaj pokażę Wam Świątynię Sensoji, położoną w dzielnicy Asakusa, w środkowej części Starego Miasta. Jest to miejsce ważne kulturowo dla lokalnej społeczności i jednocześnie najczęściej odwiedzana przez turystów świątynia w Tokio. Sensoji to najstarsza świątynia w Tokio - przykład japońskiej buddyjskiej architektury sakralnej. Miejsce jest bardzo zadbane - zarówno sama świątynia, jak i teren wokół niej.W ciągu dnia napływają tu tłumy i trudno znaleźć sobie wolne miejsce, by przystanąć, pozachwycać się i zrobić zdjęcia - wieczorem było to miejsce niemalże na wyłączność ;)


 

Obok świątyni mieści się pięciopiętrowa pagoda, której oryginalna wersja powstała w 942 roku - wieczorem jest pięknie oświetlona, jak sami widzicie :)


 Ze względu na wiek budowli, związane są z nią legendy i wierzenia, które krążą wśród Japończyków i przekazywane są z pokolenia na pokolenie. 


Z najbardziej znanej legendy dotyczącej tego miejsca wynika, że w roku 628 dwaj bracia wyłowili z rzeki Sumida posąg bogini miłosierdzia - Kannon i ku jej czci postanowili wybudować okazałą świątynię, która miała zagwarantować im jej przychylność. W okolicach świątyni odbywa się wiele imprez i festiwali, między innymi Sanja Matsuri – wielki festiwal religijny, organizowany w maju.

  


Spędziłam kilka tygodni, żeby się przygotować do wyjazdu - czytałam książki, przewodniki i blogi :) robiłam notatki, wklejałam zdjęcia, planowałam - potem wszystko spięłam w całość i wydrukowałam - oto mój subiektywny przewodnik, który towarzyszył nam w codziennym zwiedzaniu :)

 

Pozdrawiam Was ciepło i do następnego! :)
Copyright © 2017 Happy life plan