3/16/2016

W poszukiwaniu relaksu i wyciszenia - Batumi Botanical Gardens

Hej :) Dzisiaj pokażę Wam jeden z największych i najciekawszych ogrodów botanicznych na świecie - Batumi Botanical Gardens. W to miejsce wybrałyśmy się w babskim gronie :)Było bardzo ładnie, ale nie dopisała nam pogoda, bo przez większość spaceru padał (ciepły, letni) deszcz. Troszkę zmarzłyśmy, ale było warto ;)


Sukienka pod kolor hortensji, fotka obowiązkowa :)


Ogród botaniczny mieści się w regionie Adżaria, ok 9 km od centrum Batumi, w kierunku Kobuleti. Położony jest w miejscu zwanym Zielonym Przylądkiem (Mcwane Koncchi), na urwistym brzegu morza, a na wzgórzach nad nim rosną tysiące egzotycznych gatunków roślin ze wszystkich niemal stref klimatycznych świata. Dojazd marszrutką nr 31 z centrum miasta z okolic wschodniego krańca ul. Czawczawadzego.
Ogród botaniczny podzielono na 9 rejonów geograficznych, każdy ze specyficzną dla siebie roślinnością: Zakaukazia, Australii, Nowej Zelandii, Himalajów, Azji Wschodniej, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Meksyku i basenu Morza Śródziemnego. Oprócz tego znajdują się tu trzy parki: Górny, Dolny i nadmorski imienia Giorgiego Gabrichidze. 
 

To prawdziwa gratka dla miłośników natury i wszystkich poszukujących relaksu i wyciszenia. Ogród powstał z inicjatywy rosyjskiego botanika i geografa Andrieja Krasnowa. 

 
Miło wspominam to miejsce :) w następnym poście pokażę Wam już samo Batumi. Do zobaczenia!
Copyright © 2017 Happy life plan