10/16/2015

Tanie loty do Gruzji, czyli co warto zobaczyc w Kutaisi

Hej! :) Dzisiaj pokażę Wam kilka klatek z Kutaisi. A co to za miejscowość i czy warto tu zajrzeć? Zapewne gdyby nie położenie na trasie z Tbilisi do Batumi i bezpośredniemu połączeniu z Warszawą nie trafiłabym tam. Ale całkiem niedawno Wizzair uruchomił loty do Kutaisi, dzięki czemu pojawiła się możliwość niedrogiego przelotu do Gruzji.
Ja gdy przyleciałam nie miałam czasu na zwiedzanie, bo ruszyliśmy od razu w stronę Tbilisi, ale nadrobiłam dzień przed wylotem. Wtedy też wybrałam się na spacer, by choć trochę je poznać.Co ciekawe, jest to rodzinna miejcowość Katie Melua - nie wiem jak Wy, ale ja słucham jej z przyjemnością :) Wzmianki o tym, że urodziła się tu znana piosenkarka pojawiają się nawet w przewodnikach.

 

Co warto zobaczyć?
Polecam wybrać się na wzgórze, żeby zobaczyć katedrę Bagrati. Wyświęcono ją w 1003 roku. W XVII wieku została w sporej części zniszczona. Wysadziła ją w powietrze turecka armia. Przetrwały tylko fragmenty zewnętrznych ścian i długo nie chciano jej remontować, gdyż uważana była przez Gruzinów za narodowy i religijny symbol. 

Kilka lat temu postanowiono ją odbudować i ku zaskoczeniu mieszkańców (i turystów takich jak ja :)) zrobiono to dość nowocześnie. Część rekonstrukcji wykonano ze szkła i metalu. Wygląda ciekawie, zwraca uwagę i jednocześnie wzbudza kontrowersje - idealna promocja ;)A teraz trochę zdjęć reportażowych ze spaceru - taka zatrzymana codzienność mieszkańców :)

Jak widać, Conversy nie wychodzą z mody :P A może inna para wpadnie Wam w oko? Jeśli w ogóle udałoby się tam znaleźć dwa takie same buty :D

Zajrzałam też na targ :)Podziwiałam nowe trendy w nakryciach głowy :DPróbowałam wybrać ulubioną kawę :PZrobiłam zapasy przypraw i ruszyłam dalej :)


A teraz odliczam minuty do .... kolejnego wyjazdu :) już za chwilę ruszamy babskim gronem na podbój Pragi :) świeżo upieczone, cieplutkie ciasteczka z jabłkami i nalewka pigwowa już czekają by umilić nam podróż :P  no, to ja uciekam :))
Miłego weekendu!
Copyright © 2017 Happy life plan