10/30/2015

Praga ♥ 2 - pomysl na jesienny weekend

Hej :) Dzisiaj kolejna porcja zdjęć z ostatniej wycieczki do Pragi. A czemu ten kierunek? W stolicy Czech byłam ostatnio w podstawówce, na szkolnej wycieczce. Pamiętałam Złotą Uliczkę z miniaturowymi, kolorowymi domkami i Most Karola, ale nic więcej. A Praga to duuuużo więcej :)
Jest urzekająca - zadbana w każdym detalu, czysta, dostojna - jeśli w ogóle można tym słowem opisać miasto, to to określenie pasuje tu idealnie. Kamienice są okazałe, ale nie przytłaczające wielkością czy nadmiernymi zdobieniami, jest po prostu elegancko. Czułam się podobnie w Paryżu i we Florencji, ale jesienna aura dodała jeszcze więcej magii temu miejscu. Sami zobaczcie :)

W dzielnicy Hradczany. Jest to powstała w XIV w. "królewska" dzielnica na zachodnim brzegu Wełtawy. W jej skład wchodzi kompleks zamku królewskiego (założonego w IX wieku), bazylika św. Jerzego, słynna Złota Uliczka, ogrody królewskie z Belwederem oraz, budowana przez 6 stuleci, katedra św. Wita. Jej elementami są także: całe byłe miasto Hradczany włącznie z obszarem zajmowanym przez Loretę oraz dzielnicę Nowy Świat (Nový Svět).

Widok z Hradczan na Małą Stranę

Pyszne cynamonowe krążki - czeska tradycja ;)

 


Ten czerwony skuter na tle pastelowych kamienic wyglądał genialnie, poświęciłam mu chwilę ;)
 
W Senacie - nawet wyglądam na przejętą haha :DRynek staromiejski to najbardziej reprezentacyjny plac miasta. Rynek otaczają kilkusetletnie kamienice, reprezentujące głównie barok, ale często pochodzące z okresu średniowiecza. Jak widać - mi się podobało :D


 
Podzieliłam zdjęcia na trzy posty, żeby Was nie zamęczyć :P niedługo opublikuję ostatnią część, a potem się trochę ogrzejemy zdjęciami z wakacji :)
Buziaki!
Copyright © 2017 Happy life plan