3/26/2015

Do it yourself ♥ 5 - Starburst mirror

Hej! Dzisiaj pokażę Wam kolejną inspirację z cyklu "zrób to sam". Jest to (nie) zwykła ozdoba z wykałaczek, która teraz dumnie wisi na ścianie i przyciąga wzrok. Kiedy pierwszy raz zobaczyłam takie słoneczko na jakimś blogu wnętrzarskim od razu wiedziałam, że muszę sama je zrobić :) Wykonanie jest bardzo proste, a i tak satysfakcja po jego skończeniu - bezcenna.
Paradoksalnie najtrudniejszym elementem było znalezienie odpowiedniego lusterka - chciałam, żeby było koniecznie okrągłe i małe. Udało mi się znaleźć idealne w leroy merlin, ale wcale nie w dziale z lustrami, ale z wazonami i świeczkami zapachowymi - moim lusterkiem była właśnie podkładka pod świeczkę :)

Do wykonania starburst mirror potrzebujemy:

długich wykałaczek (takich jak do szaszłyków) lub patyczków
farby (ja pomalowałam białą olejną)
kleju (uniwersalny typu kropelka w zupełności wystarczy)
małego lusterka (do wklejenia na środku)Lusterko możecie podzielić na części, żeby sobie ułatwić układanie wykałaczek - ważne, żeby na każdą z nich przykleić porównywalną ilość i w podobnej długości. Ja układałam wykałaczki na zmianę - dłuższa - krótsza, bo o taki efekt mi chodziło, ale tu w zasadzie nie ma reguły - to od Was zależy, jakie słoneczko chcecie stworzyć :)

       

Wykałaczki malujemy farbą z każdej strony (przy okazji malujemy sobie całe ręce, bluzkę i parę innych rzeczy :P więc przygotujcie się odpowiednio - ja dopiero po pierwszej warstwie farby założyłam rękawiczki :)).

"Kreatywni ludzie nie widzą rzeczy jedynie takimi jakimi są - widzą je takimi, jakimi mogą się stać"


 Mam nadzieję, że Was zainspirowałam do stworzenia ciekawych dekoracji na pustą ścianę. Nie wszystko musi być w domu praktyczne, bądźcie kreatywni :)

Pozdrawiam,
Copyright © 2017 Happy life plan