7/03/2014

La Habana, czyli zwiedzamy kolonialna Hawane

Witajcie :) Powitalny wpis z Kuby pojawił się niedawno (tutaj), a dzisiaj pokażę Wam uroki stolicy wyspy - Hawany. Jej nazwa po hiszpańsku brzmi "San Cristóbal de La Habana" lub w skrócie "La Habana". Miasto leży nad Zatoką Meksykańską i jest największym nie tylko na Kubie, ale też na całych Karaibach.
W sześciu administracyjnych częściach miasta mieszka około 2,5 miliona ludzi - co ciekawe jest to około 21% ludności Kuby. Większość mieszkańców stolicy to potomkowie hiszpańskich osadników, stąd też językiem urzędowym jest język hiszpański.


 
A to moje ulubione zdjęcia portretowe, które zrobiłam właśnie w Hawanie :)

 


 
A to ja na tle zabytkowego samochodu ;) - o kubańskiej motoryzacji napiszę niebawem więcej, bo to bardzo ciekawy temat (ten post znajdziecie tutaj :) -> kubańskie oldtimery)

Hawana jest uznawana za jedną z najpiękniejszych stolic położonych na wyspach na świecie. Znajduje się tu szereg zabytków architektonicznych posiadających ogromną wartość historyczną. W 1984 roku zabytki Hawany zostały umieszczone na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Barokowa Katedra Niepokalanego Poczęcia z 1656 roku
  
 Uliczka na starym mieście (La Habana Vieja)


Hawański Kapitol, kopia znanego budynku z Waszyngtonu
 Hemingway mieszkał w Hawanie i okolicach przez ponad dwadzieścia lat, pił w miejscowych barach i wyprawiał się na ryby, uwieczniając Kubę jako miejsce akcji kilku utworów, np. opowiadania "Stary człowiek i morze" (1952). Do dzisiaj jest ulubionym Jankesem Kubańczyków, którzy mówią o nim po prostu Ernesto albo Papá (więcej tu)


Tu w hotelu, w którym często przebywał i tworzył Ernest Hemingway
 Muzeum Rewolucji
 Muzeum Rewolucji

 Pierwszego stycznia w Hawanie odbywają się występy muzyków i tancerzy poświęcone obchodom państwowego święta – Dnia Rewolucji
 

Spacer ulicami Hawany nocą kończy dzisiejszy post :)

Pozdrawiam,
Copyright © 2017 Happy life plan