5/10/2014

Blog design - czy wyglad bloga ma znaczenie?

Witajcie! Ostatnio sporo czasu poświęciłam technicznym zmianom na swoim blogu i dzięki temu nauczyłam się wielu przydatnych rzeczy, którymi chętnie się z Wami podzielę. Dzisiaj post ogólny z zakresu blog designu.

Wchodząc na różne blogi zwracam uwagę nie tylko na ich zawartość, ale też na formę, w jakiej  jest ona przedstawiona. Przyznam szczerze, że niechętnie wracam do strony, która mi się zwyczajnie nie podoba i dlatego chciałam, aby i mój blog był bardziej czytelny i przejrzysty. Krytycznym okiem spojrzałam na wygląd swojego bloga i doszłam do wniosku, że wymagał zmian :)


Zaczęłam od zmiany szablonu
Ja wybrałam szablon prosty - biały jako bazę (znudził mi się kolor, który był tu wcześniej). Szablon podstawowy bloggera - simple mi jednak nie odpowiadał, a sama nie potrafiłam dokonać wszystkich zmian, o które mi chodziło. Szukałam w google inspiracji (pod hasłami: blog theme, blog template czy szablon na bloggera) i ostatecznie wylądowałam na stronie Etsy (tu link). Gotowy szablon można kupić już od 30zł. Nie byłabym jednak sobą, gdybym była w pełni zadowolona z gotowego szablonu i nie próbowała dodać swoich pięciu groszy ;)

Nagłówek
W tym zakresie mam już całkiem spore doświadczenie :D ciągle tworzę nowe, coś doklejam i zmieniam. Ale teraz jestem już (chyba ;)) usatysfakcjonowana. Zrobię notkę o tym, jak całkiem prosto zrobić indywidualny banner i udostępnię Wam kilka swoich propozycji do pobrania.

Strzałka - wróć do góry strony
Taki tutorial też dla Was szykuję, bo to wcale nie jest trudna rzecz - a jaka przydatna! na każdej stronie tego szukam, więc i u mnie był to must-have.

Napis "czytaj dalej"
Nie podobał mi się standardowy mini tekst odsyłający do dalszej części posta, więc ten element też zmodyfikowałam po swojemu :) 


Podpis pod postem
Wciąż się czegoś uczę i tego elementu jeszcze do końca nie opanowałam, ale to też jest fajna rzecz na blogach - nadaje indywidualnego charakteru wpisom. Jak mi wreszcie wyjdzie :) to opiszę krok po kroku.


Usunięcie napisu o etykietach
Udało mi się to zrobić i choć wiem, że niektórym to nie przeszkadzało, to ja jestem bardzo szczęśliwa, że już takiej informacji nie mam ("to jest post z etykietą x, pokaż wszystkie posty")  :)

Swoje zdjęcie, czyli zakładka "o mnie"
Ten motyw też zmieniałam kilka razy, co pewnie zauważyliście wchodząc na bloga. Nie chciałam, aby zdjęcie było za duże, ani zbyt rzucające się w oczy. Ramkę pobrałam z googla a do środka wstawiłam wakacyjne zdjęcie, które dobrze mi się kojarzy.


Na dzisiaj to tyle - ale bardziej konkretnie już niebawem :)
Pozdrawiam, 


Copyright © 2017 Happy life plan