3/17/2014

Romantyczny Paryz w pigulce - mozna zazywac bez recepty


Dzisiaj dalszy ciąg relacji z weekendowej wycieczki do Paryża:) (Pierwszy Paryski post najdziecie tutaj) Po zjechaniu z Wieży Eiffle’a skorzystałam z kolejnej paryskiej atrakcji - rejsu statkiem po Sekwanie. Miałam to szczęście, że świeciło słońce i było naprawdę ciepło, mimo, że był to dopiero drugi weekend marca. Usiadłam więc na zewnątrz i korzystałam z uroków chwili.


  

 
  


Przy każdym krzesełku były do dyspozycji słuchawki, z których można było posłuchać opisu mijanych miejsc (z tłumaczeniem). W chwilach przerw puszczana była francuska muzyka i takie romantyczne przeboje jak: 
  • Edith Piaf - Non, Je ne regrette rien  
  • Vanessa Paradis - Joe Le Taxi
  • Pierre Bachelet - Elle est d'ailleurs  
  • Serge Reggiani - Ma Liberte
  • Garou, Charlotte Cardin - Du Vent, Des Mots
  • Edith Piaf - La Vie En Rose 
  • Edith Piaf - L'Hymne à l'amour  
 

Po rejsie wybrałam się na krótki spacer, w czasie którego kupiłam sobie obrazki do domu i obowiązkowo - mini Wieżę Eiflle'a do kluczy ;)

 


Paryż jest piękny przez cały dzień, ale wieczorem szczególnie :)

 


Potem pojechałam metrem na Plac Pigalle (ten od kasztanów, których tam wcale nie ma :)) i pod słynny wiatrak Moulin Rouge - niestety nie miałam czasu by zajrzeć do środka.

 


Na koniec perełka. Przespacerowałam pod wzgórze Montmartre, na które udało mi się wjechać (całe szczęście, bo nogi już nie chciały wchodzić po schodach :)) Bazylika Sacre Ceur jest przepiękna a ze wzgórza można podziwiać panoramę Paryża.

  


Na wzgórzu artystów panowała cudowna atmosfera - chłopak fantastycznie grał na gitarze i śpiewał, a całkiem pokaźny tłumek mu w tym radośnie towarzyszył. Usiadłam na schodkach i napawałam się chwilą. Te wspomnienia na długo ze mną zostaną - jak ja zazdroszczę Paryżanom, że mają to na co dzień, ahh :) 


Tak zakończyłam tę paryską przygodę - wsiadłam do autokaru i po 20h podróży i dwóch przesiadkach dotarłam zmęczona, ale baaardzo szczęśliwa do domu :)

Copyright © 2017 Happy life plan