3/16/2014

Jeden dzien w Paryzu ♥ wyjazd weekendowy cz.1

Hej Kochani! Dzisiaj opowiem Wam o krótkiej acz treściwej wycieczce do Paryża, który całkowicie mnie oczarował :) Byłam we Francji kilka razy, ale nigdy nie miałam okazji zobaczyć jej cudownej stolicy i wiedziałam, że muszę to jak najszybciej nadrobić. Kiedy przeglądając internet natknęłam się na bardzo okazyjną ofertę jednodniowej wycieczki do Paryża to nie wahałam się ani chwili :) Czy może być coś bardziej romantycznego niż Paryż? ;)


  

Po wyczekaniu na upragniony marcowy weekend wsiadłam do autokaru w piątek popołudniu i dotarłam do Paryża ok 9 rano. Szybko ogarnęłam się po podróży (w toalecie na stacji benzynowej :)), wypiłam francuską kawę i ruszyłam do zwiedzania. To niesamowite jak wiele można zrobić i zobaczyć w jeden dzień, jeśli tylko dobrze zorganizujemy swój czas.

Zwiedzanie rozpoczęłam od najstarszej części miasta Wyspy Cite (Ile de la Cite), która jest sercem Paryża i najchętniej odwiedzanym zakątkiem stolicy Francji. 
 


Później odwiedziłam gotycką perłę- katedrę Notre Dame - zachwyca wspaniałymi rozetami, łukami przyporowymi oraz bogatą historią. Nie wiem czy wiecie, ale tak naprawdę katedra jest nieskończona - powinna mieć dwie strzeliste wieże, a pozostały one niedobudowane :)

 

 

 


Potem spacerowałam pięknymi uliczkami miasta, by w końcu dotrzeć metrem pod Wieżę Eiffla (Tour Eiffel). Czekała mnie wielogodzinna kolejka do windy, więc zdecydowałam się na wejście po schodach. Uwierzcie - było warto!


 


Ze szczytu Wieży roztacza się wspaniała panorama. Z góry widać jak czysty i jednolity jest Paryż. Niemal cały jest biało szary i miałam wrażenie, że jest bardzo dużą makietą :)


 

 

 


W dół udało już mi się zjechać kolejką, dzięki czemu zyskałam trochę cennego czasu.


Oczywiście dobrze go wykorzystałam :) - kupiłam bilet na rejs statkiem po Sekwanie.
Pogoda była wymarzona, usiadłam na zewnątrz, z głośników rozbrzmiewała francuska muzyka - można było zapomnieć na chwilę o całym świecie - było cudownie. 
Ale o tym w następnym wpisie :) -> tutaj :)
Pozdrawiam,Copyright © 2017 Happy life plan